skimask0
skimask0
24-04-2018
Mathematics
contestada
Find the unit rate if 12 tablet cost $1,440
Respuesta :
ryanpost10
ryanpost10
24-04-2018
Divide 1440 by 12 which is equal to $120 unit price
Answer Link
thebest1242
thebest1242
24-04-2018
1440/12=120
1 tablet costs $120 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 34+ )
Otras preguntas
What is a molecular formula of a molecule that has an empirical formula of CH2O and a molar mass of 120.12 g/mol
Eisenhardt, Kahwajy & Bourgeois (1997) found that teams with minimal interpersonal conflict do NOT:
Which term means the paralysis of both legs and the lower part of the body?
DO NOT WRITE IN THIS AREA Part 6 You are doing a project on transport in the future. Read the text below and write a summary for your teacher. Driverless Cars C
A hemispherical bowl is made of steel with a thickness of 1 cm. If the radius of the ball is 5 cm, find the volume of steel used in cubic centimeters.
ग्रामीण एवं शहरी निर्धानता मे अंतर स्प्सट कीजिये
Find the equation of the line using the given information the slope is undefined and it passes through the point (2,3)
Main tanks 1 and 2 must be full if the center tank contains more than...
A transaction file of all the important broker and salesperson documents concerning a property must be maintained by a broker for: (a) One year (b)-Two years; (
consider only the south region when answering these questions