litzy1917
litzy1917
25-11-2015
Mathematics
contestada
10-kg bag of cherries for $8
___ per kg
Respuesta :
hanvoldj
hanvoldj
25-11-2015
$8.00/10 kg equals $0.80/kg
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
What is the measure of 26? O m26=45° O m26=54° O m26=117° O m26=126⁰
need help please find the height of a cylinder with a volume of 500 cubic meters
What issue enraged abolitionists the most in the Missouri Compromise?
PERSIAN GULF WAR-- Information about the 1) who was involved, 2) what happened, 3) when did the war take place, 4) where did it occur, and 5)
what is the equation of the blue line (2) (10)
Please compose an original post that explains at least two reasons why a new economic system led to increased migration to North America by Europeans and one ef
quien que hable conmigo
What is the common ratio of the geometric sequence below? 18, −6, 2, - —–—‚ ... OA. 113 OB. -3 OC.--1/3 OD. 3
Edward Said in his book 'Orientalism.' What is he saying and why was his book viewed as so revolutionary and groundbreaking?
The height in inches, h, of s sheets of paper can be described by the equation h=0.004s. What does the 0.004 mean in this situation?