dysgabe6412 dysgabe6412 24-11-2017 Mathematics contestada A box of oat cereal costs $3.90 for 15 ounces.A box of rice cereal costs $3.30 for 11 ounces.Which box of cereal costs less per ounce?Use numbers to explain