narapareddym
narapareddym
24-10-2017
Mathematics
contestada
3 yards of fabric for $13.47
Respuesta :
Wyverno
Wyverno
24-10-2017
Are you looking for the unit price?
If so, you would divide 13.47 by 3.
This would give you $4.49 per yard.
Answer Link
Аноним
Аноним
24-10-2017
1 yard of fabric costs $4.49. Is that what you are asking??
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
Think about the properties of waves. Share your observations in the discussion below
How to draw humans and animals super easy
Can somebody help me lol
X e 5 7 10 12 Y 10 13 19 f 34 f = 28, e = 4 e = 28, f = 4 f = 30, e = 2 e = 30, f = 2
what does federalism mean in civics ?
A relationship in which one organisms benefits while the other is not harmed but does not benefit either is called
Which expression completes the equation? 10 • 2 + 15 ÷ 3 =? A. 10 • 17 ÷ 3 B. 35 - [ 6 + 3 (3 - 1) ] C. 5 • [( 7 - 3) + 1] D. 9 • 2 + 1 - 3
how does the cell membrane help maintain the homeostasis of water content?
Do you know 4 divided 716
Many historians consider the Armenian Massacre to be genocide because it has been suggested that the Ottomans attempted to __________. A.) cover up the massacre