Respuesta :

Fresh Side : 4.41 / 7 = 0.63 per bagel
Value Mart : 3.60 / 5 = 0.72 per bagel

Fresh Side bagels are a better buy being that each bagel cost 0.63 compared to the bagels at Value Mart, which cost 0.72 per bagel.