itzelflores11
itzelflores11
23-08-2017
Mathematics
contestada
16oz to $4.88 unit rate
Respuesta :
musiclover10045
musiclover10045
23-08-2017
divide 4.88 by 16 to get unit rate
4.88/16 = 0.305 per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
Choose the right answer. During ___________, scenes from the Bible and mythology were often inspiring subjects for paintings. the twentieth century The Rococo p
we took a long walk the path besides the bubbling stream....which description of the sentence is correct
Many economists believe that China could replace the United States' position in the global economy in the future. Do you agree or disagree with this claim? St
How can eclipsing binary stars be identified? They are brighter than any single stars. They are cool red stars. They are all white dwarfs. They become dimme
in which country would you expect to find people enjoying a high standard of living
Need help on geometry right answers only I’m giving 25 points
Why was Elizabeth I one of the greatest English rulers in history
Describe the positioning of Lee's troops, which allowed them to beat the Union army at Fredericksburg.
What is a line on a weather map that connects points of equal or constant values?
The Spanish verb "hablar" is a "go" verb. true or false