Seudónimo
Seudónimo
25-05-2017
Mathematics
contestada
Please help with math problems!
Respuesta :
Аноним
Аноним
25-05-2017
12)
2600 + 3100 + 2800 + 3200 = 11700 (monday to thursday)
3000 x 5 = 15000 (mon. to fri. need to sell at or above)
15000 - 11700 = 3300 (friday needs to sell at least 3300 to get promotion)
answer
D. $3,300
2)
$6155 - $5944 = $211
answer is
B. $211
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 48+ )
Otras preguntas
question: Harrison ford stars in films as Dr. Jones, an archeology professor who becomes an adventurer as he searches for rare artifacts Which of the following
Write four advantages and disadvantages about touring.
Write a journal entry on the following prompt in Spanish. Look at the picture for questions 1 - 4. Will Mark Brainliest.
Springboard Geometry, Page 477 Question 2. Parts A + B, confused on the problem, an explanation would be helpful :D
A 3-gallon bucket of paint costs $117.72. What is the price per quart?
Please help me I will mark brainliest and also please explain how because I need to understand it
Country X holds regular elections for a legislature, though most of its citizens have little faith in the validity of the results. Its powerful military operate
Jamal created a rectangular flower box with length of x+8 feet, and a width of 25 feet. What is the perimeter if x=12 feet?
Describe the 3 parts of the river.
Help me with this please