SansTheSkeltonUT
SansTheSkeltonUT
25-05-2017
Mathematics
contestada
Math help? 15 Points
Respuesta :
pepetheskunkcat
pepetheskunkcat
25-05-2017
The answer is B. $0.25/1 oz.
Answer Link
sierravanesa
sierravanesa
25-05-2017
its the third one you divide 16 by 4 and thats $1 for 4 ounces
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 96+ )
Otras preguntas
If you have 9900 g of donuts, how many donuts do you have if each donut has a mass of 150 g?
In an experiment to determine the acceleration due to gravity, one student drops a tennis ball out of the school’s third floor window. Another student starts a
YOOO can some one plz lend me a hand?! Choose the mathematical sentence that most accurately expresses the information in the problem, and would be most helpful
The expected completion time of a project is 40 weeks and the variance of its critical path activities is 9. what is the project completion time with a 75% cert
find the rule for the function x -1, 0, 1, 2 y 1, 3, 9, 27
5b - 4 = 2b + 17 b =
How far does a point on a rolling pin travel after one complete revolution if the rolling pin has a radius of 3.8 centimeters?
HELP ASAP!!!!, 20 POINTS. Imagine that Martin Luther had access to social media when he was in Wittenberg. You read something he posted on a popular social medi
Whose ballet caused a riot its opening night because the harmonies, melodies, and rhythms were so unconventional?a. scott joplinb. charles ivesc. charlie parker
Which Physiological stress reaction would most likely accompany the physiological stress reaction of fear