Seudónimo
Seudónimo
25-05-2017
Mathematics
contestada
4 tomatoes cost 3.40. What is the unit rate?
Respuesta :
pepetheskunkcat
pepetheskunkcat
25-05-2017
3.40/4= $0.85 per tomato
Answer Link
SirEndernow
SirEndernow
25-05-2017
85 cents each, 3.00/4 is 0.75 and 0.40/4 is 0.10.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 66+ )
Otras preguntas
Para que se emplean los iconos "clip" , "flecha" , "bote de basura" de un correo electronico ????
Why did passage of the Kansas-Nebraska Act anger many Free-Soilers?
(; ........................................
Lisa is using the equation x2 (x – 5)2 = 157 to find two numbers that differ by 5 and that have squares that sum to 157. when lisa solves the problem using the
All of the following are associated with opithleyaha except?
Why did the Emancipation Proclamation score big in Europe?
Which best describes the author’s primary purpose in the prologue of free the children?
Bob has a chunk of pure substance that is dull and crumbles when dropped. if he attaches it to an electrical source, what will happen? A. it will conduct electr
A new idea that cervantes celebrates in don quixote is
How to reduce risk of having a stroke