Respuesta :

ANSWER

$48.23

EXPLANATION

We have that each gallon costs $2.65.

She purchased 18.2 gallons.

The total cost of the fuel is the product of the cost of each gallon and the number of gallons she bought.

That is:

Cost = 2.65 * 18.2

Cost = $48.23

That is the total cost of the fuel.