Steps Jeanne has a coupon for $1.95 off a jug of name-brand laundry detergent that normally costs $14.99. The store-brand laundry detergent costs $11.53. How much will Jeanne save if she buys the store-brand detergent instead of using her coupon and buying the name-brand?