jfavrot
jfavrot
26-01-2017
Mathematics
contestada
4 tomatoes cost $3.40 what is the unit rate
Respuesta :
apologiabiology
apologiabiology
26-01-2017
the unit rat is the cost per 1 unit
cost per 1 tomatoe
3.4/4=1.7/2=0.85/1
unit rate is $0.85 per tomatoe
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 64+ )
Otras preguntas
Water on each side of a divide flows in...
Rio grande river separates what Texas city from Mexico starts with E
Water on each side of a divide flows in...
What is the difference between preterite and imperfect and the past progressive and present progressive?
How do you think the world was created?
Rio grande river separates what Texas city from Mexico starts with E
What is 36 percent as a decimal?
How do you think the world was created?
How do you think the world was created?
What is a major city in Alaska that starts with F