Respuesta :

Answer:

$4.75

Step-by-step explanation:

To find the unit price (price for one), just divide $9.30 by 2. You get that one clay pot (the price for one unit) is $4.75.

Hopefully this helps- let me know if you have any questions!

Otras preguntas