Respuesta :

School sells lunch for $5.50 dollars per day for 5.3 days, if sally has $25.60 than will she be able to buys lunch for those 5.5 days 

1- Multiply 5.5 times 5.3 (number of days)
2-Take 25 and divide it by that number