At Joe′s café, one cup of coffee and three doughnuts cost $3.40, and two cups of coffee and two doughnuts cost $4.00
What is the cost of one doughnut? Cents.
What is the cost of one cup of coffee? Dollars.

Respuesta :

one doughnut is 1.13$ and one cup of coffee is, $2 if i remember correctly, hope this helps!