Respuesta :

Answer:

Each flower cost an equivalent of $5 per flower. To get this answer you have to divide 90 by 18 to get the average cost of the flowers and stuff.

$5.

Explanation:
if there are 18 roses and the total cost is $90, you would want to divide 90 by 18. 90 divided by 18 is 5, therefore the cost of each rose is $5

Otras preguntas