jleluga
jleluga
21-12-2021
Mathematics
contestada
Cost 500 charge 25 per unit
Respuesta :
whitneyweiobiren
whitneyweiobiren
21-12-2021
Answer:
20 units
Step-by-step explanation:
Because it is 25 per unit, and 500, you can do 500/25=20
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
A rabbit is a because it gets its energy from eating other living organisms. A fungus is a because it gets its energy from breaking down the material of de
Buffalo Soldiers - can anyone help me with any of the questions please? (13 points)
What are the functions of the heart
what is the vertex of the graph of f(x) = |x+5| - 6? A. (-6,-5) B. (-6,5) C. (-5,-6) D. (5,-6)
Election officers are chosen by the: A) people B) election board C) national convention D) caucus
Hymie Caddiddle is a truck driver who earns $56,000 a year driving cross-country. He is single with no dependents. He pays $2,430 in yearly state taxes. What is
Complete the famous motto of general nathanael Greene of the continental army:"we fight, get beat, rise, and "
"!PLEASE HELP!" How can you use self-management skills for living a healthy life?
how do i solve x+1,5=please help!!
how long was the Vietnam war? and how was it started