If oranges are sold at ₹45 per dozen, Manu can buy 6 dozens of them with the money he has. Find the decrease in the number of oranges that he can buy if the cost is increased by ₹9 per dozen​

Respuesta :

Answer:

first 45-6=36 and 36×6=216 the answer is 216