adamsraven038
adamsraven038
21-10-2021
Mathematics
contestada
Sally paid $3.50 for 7 apples.
Respuesta :
Аноним
Аноним
21-10-2021
Answer:
each apple costs 50 cents
Step-by-step explanation:
3.50/7=0.50
Answer Link
graceym21
graceym21
21-10-2021
Why did sally buy 7 apples
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
2 miles divided by 4 laps =
What happen when humans migrate
Select the correct answer. Which kind of tumor grows slowly and is surrounded by membranes that prevent it from spreading from the original site? A. benign B.
How did the word Guyana originate?
Renee hiked for 9 miles. After resting, Renee hiked back along the same route for 8 miles. How many more miles does Renee need to hike to return to the place w
4(2a + 3) < 3(a - 1)
I NEED HELP ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Just put down the graph points and show a little work! PLEASE HELP FAST!!!
of 0.1 - ? 0.1 as a fraction
plz help will give brainliest