Respuesta :

The answer to this is b

Answer:

B:

$17.99

Step-by-step explanation:

Add the total amount spent: $0.79 (apple)+ $1.78 (granola bar)=$2.57

Subtract from the money Jayden has: $20.56-$2.57=$17.99

Hope This Helps!!