lucerofelipe1312
lucerofelipe1312
22-05-2021
Mathematics
contestada
Special right triangles
Respuesta :
Abdullahyai
Abdullahyai
24-05-2021
Answer:
6sqrt(3)
Step-by-step explanation:
Using pythagoras theorem
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 59+ )
Otras preguntas
A 9-pound box of strawberries costs $48.96. What is the price per ounce?
Credits increase revenues, whereas debits increase:.
How does the simile in the sentence develop the Southern gothic character of Mr. Shiftlet? The image hints at Mr. Shiftlet’s pending tragic death. The image emp
What does the model demonstrate? A. Convection currents in the asthenosphere keep each plate in one place so that they do not collide. B. Each plate is pull
can you write in the scientific notation word problems
Tomatoes=$3.25 per Ib Watermelon= $0.68 per Ib How much will it cost to buy a watermelon that weighs 10[tex]3\\ 4[/tex] and 3[tex]3\\ 5[/tex] pounds of tomatoes
Can someone help me separate the subject and the predicate in the sentences
What does this mean “emotion is the engine of poetry”?
I need help please as soon as possible
Were entrepreneurs Robber Barons or Philanthropists