brianachavezz brianachavezz 22-04-2021 Mathematics contestada 1. Value-Mart is advertising a Back-to-School sale on pencils. A pack of 24 sells for $4.99, whereas a pack of 12 sells for $3.23. Which is the better buy? How do you know?