nini7523
nini7523
26-02-2021
Mathematics
contestada
I need help with this please
Respuesta :
miagarcia99
miagarcia99
26-02-2021
Answer: I think 2.74 dollars but I could be wrong
Answer Link
fics6e84ad
fics6e84ad
26-02-2021
27.4/16=1.7
1.7•1.6
the apples cost 2.74 dollars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 69+ )
Otras preguntas
why was the great wall of china built?
Which of the following lines is decasyllabic? A. I don't know; maybe you know. B. I sometimes wonder who is worthy here. C. I sincerely hope you have a
Living conditions for immigrants in tenements often meant a. a clean apartment in the suburbs. b. open spaces and beautiful architecture. c. few windows and
Big Nose Kate was common-law wife and companion of which Wild West gunfighter?
Ancient Babylonian canals are most similar in function to which modern invention? A. Telescopes B. Sprinklers C. Calculators D. Tractors
In which modern South American country was the Moche civilization located?
Exit How many significant digits are in the number 0.00120? a. 2 b. 3 c. 5 d. 6
help please Calculate the product of 8/15, 6/5, and 1/3.
uoᴉʇsǝnb ˙p ʎllnɟǝɹɐɔ ˙Ɔ ʞuᴉɥʇ ˙q ɹǝʍsuɐ ˙∀ ˙ɹǝʍsuɐ noʎ ǝɹoɟǝq ʎllnɟǝɹɐɔ ʞuᴉɥʇ uoᴉʇsǝnb ɥɔɐǝ pɐǝɹ ¿uoloɔᴉɯǝs ɐ ʎq pǝʍolloɟ ǝq plnoɥs ǝɔuǝʇuǝs ǝɥʇ uᴉ pɹoʍ
What is the impact of Keats's repetition of the word what? a It explains the overall theme. b It makes the poem more formal. c It emphasizes the curious tone of