amzeveski
amzeveski
24-02-2021
Mathematics
contestada
the soccer ball costs
Respuesta :
person123466
person123466
24-02-2021
Answer:
im not sure but lets go with one million dollars
Step-by-step explanation:
seems correct
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 93+ )
Otras preguntas
Arley’s Bakery makes fat-free cookies that cost $1.20 each. Arley expects 25% of the cookies to fall apart and be discarded. Arley wants a 50% markup on cost an
After the death of living material, the ratio of carbon-12 to carbon-14 isotopes in the material; 1. increases 2. decreases 3. remains the same
Carefully read the Evaluation of Arguments" section of the instructions before answering questions Is the Argument Strong or Weak? Question: Would a strong labo
Multiply. -3/7xy(-35x^3y^2)
Water vapor and carbon dioxide in Earth'satmosphere are good absorbers of1 visible radiation 2 infrared radiation 3 ultraviolet radiation 4 X-rays
EXPLAIN QUESTION Can you explain the steps involved in converting sunlight into the energy that is stored in food and compare the processes of cellular respirat
Rex loves to work with his hands and is very good at making small figurines. Three years ago, Rex opened Bronze Age Miniatures (BAM) for business as a sole prop
What is the function of a vascular spasm?
I need help this problem
Unit rate $20 for 3 pies sold