Respuesta :
96 divided by 6 is 16, so each cake costs $16. 16 x 11 = 176, so 11 cakes will cost $176
Answer:
the answer is 176.
Step-by-step explanation:
you would divide 96 by 6 which is 16. and 16 is how much each cake cost. so then multiply 16 by 11 and you'll get 176. :)