Jasper plans to serve cheese and crackers as an appetizer at his next dinner party. He buys 0.8 pounds of cheddar cheese. If the cheese costs $5.35 per pound, how much does he spend?

Respuesta :

Answer: $4.28

Step-by-step explanation: Hey man,  you would multiply 0.8 pounds with $5.35. 0.8 times 5.35 = 4.28. He spent $4.28.

Answer:

It might be 42.80

Step-by-step explanation:

5.35x0.8