Cindy has $75. She goes to the store and buys a set of markers for $6, a box of pencils for $12, and 4 notebooks. The notebooks all cost the same. Cindy has $39 left when she leaves the store.

Part A. Write an equation to determine the price of one notebook. Let n represent the cost of the notebook.






Part B. What is the price of each notebook?