contestada

3 people wanted to go in together to buy one ounce of gold in 1980 for $615.00. How much would it cost each person? ​

Respuesta :

Answer:

$205.00

Step-by-step explanation:

$615÷3 =205

205 × 3= 205

like and give brainly please