ivoreecepda0821
ivoreecepda0821
24-12-2020
Mathematics
contestada
helpmepleasethankyou:)
Respuesta :
maddy837
maddy837
24-12-2020
Answer:
4 6-packs would cost $14.40
8 6-packs would cost $28.80
1 juice would cost $0.60
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
Please help ASAP will give extra points an brainliest
When gina was 10, she swam in the ocean for the first time. she remembers the feeling of kicking her feet, slicing her arms through the water, tasting the tangy
Which device prints large, three-dimensional high-quality color graphics?
The modern era's views on the relationship of humans and the environment can be described as ________.
Margaret wants to call her friend overseas. There is a connection fee of $2 and a charge of $1.50 per minute. So the cost of the call is 2 + 1.5t dollars for t
The temperature on Saturday was 6 1/2 °C. On Sunday, it became 3 3/4 °C colder. What was the temperature on Sunday?
A rectangular prism has a length of 20 in., a width of 2 in., and a height of 3 1/4 in. The prism is filled with cubes that have edge lengths of 1/4 in. How man
Given the points (3, 2) and (6, 4), which of the following are true about the line passing through these points?
the healing of a wound in a human is most similar to the process of
The belief that we can influence the occurrence in our environment that effect our lives is called