Seudónimo
Seudónimo
22-12-2020
Mathematics
contestada
if you answer i will givie you brainliest
Respuesta :
haneenslaik
haneenslaik
22-12-2020
Answer:
Per slice it cost $0.46
So for 16 slices it will cost 7.36
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 93+ )
Otras preguntas
malleable means: O easily influenced Oshockingly repellent supplying motive force O out of fashion
Identify the enthalpy change in terms of bond making and breaking of the following reaction: C3H7Br +H2O --> C3H7OH +HBr
Search the Internet for “Clinton 96 ad, Next Century” and watch the campaign commercial from President Bill Clinton’s 1996 reelection campaign. Compare this com
Someone explain step by step how I got this answer
Question A city advertises that the average number of runners over the past two decades in their annual road race is 840. The difference between the average num
Stuart writes an absolute value equation to determine the values that are 0.4 units from 3.8. What equation does Stuart write and what values does he find? Ente
Make a table of values for the following equation. Then graph the equation. y = |x| +3
if x =-4 is azero of polynomial p(x),then the zero of p(x^2-6x+5) is
AC = -3 + 6x, AB = 3x - 3, and BC = 9. Find x.
Underline the cause of the near extinction of the buffaloes.