Respuesta :

Answer: Wilfredo can buy 1 3/5 pounds of Mixed Nuts for $10

Step-by-step explanation:

2/5*4=8/5

$2.5*4=$10

8/5=1 3/5 pounds for $10

Sorry you have the answer so I’m gonna steal points sorryyyy