contestada

jorge takes his friends out for smoothies. he buys 5 smoothies and leaves a $3 tip, paying a total of $23.he wants to know the price of one smoothie

Respuesta :

Answer:

each smoothie costs 4 dollars disincluding the 3 dollar tip

Step-by-step explanation:

Answer:

23-3=20

Step-by-step explanation: