Respuesta :
Answer: $7.00
One container would cost $7 because if you can buy 10 for $70 you would have to solve
[tex]\frac{70}{10}[/tex]
Which equals $7.00
Please mark brainliest if correct :)
Answer: $7.00
One container would cost $7 because if you can buy 10 for $70 you would have to solve
[tex]\frac{70}{10}[/tex]
Which equals $7.00
Please mark brainliest if correct :)