In the same flyer, squid rings are priced at $8.99 for 550 g. What is the unit price per kg?(answer with the entire unit rate - $0.000 / kg rounded to the nearest thousandth leaving spaces as indicated in the example here.)

Respuesta :

Your answer would be 1.634/kg because 8.99/550 = 0.016345455 in grams so in kg it would =1.634 which will be your answer
Hope this helped
Answer:your answer is 1.634