Respuesta :
Answer: Donny's Bagels
Step-by-step explanation:
Fist find the unit rate for each bagel shop.
Bob's bagels: 10/10= 1 11.00/10= 1.1
1 bagel is $1.1 dollars
Donny's Bagels: 4/4=1 3.00/4= 0.75
1 bagel is 0.75 cents
Answer: Donny's Bagels
Step-by-step explanation:
Fist find the unit rate for each bagel shop.
Bob's bagels: 10/10= 1 11.00/10= 1.1
1 bagel is $1.1 dollars
Donny's Bagels: 4/4=1 3.00/4= 0.75
1 bagel is 0.75 cents