Ms. James bought 3 world maps for her classroom. The total cost of the 3 maps was $73.77. The clerk told Ms. James that each map cost $2.45. Do you agree with the clerks calculations? Explain your reasoning.


please help ASAP please will give branlyist if i can figure it out