Respuesta :

Answer:

$1.25

Step-by-step explanation:

Answer:

$1.25

Step-by-step explanation:

If 8 bags are $10, 1 bag will be 10/8.

10/8=1.25

1 bag of pretzels costs $1.25.

Hope this helps!! Have a great day C: