jadbak9982
jadbak9982
25-09-2020
Mathematics
contestada
6 liters of soda at $1.39 per liter
Respuesta :
gianfrancolmarra
gianfrancolmarra
25-09-2020
$8.34 6 liters and each liter is 1.39 so 6 x 1.39 = 8.34
Answer Link
BrooklynnAudellaJD
BrooklynnAudellaJD
25-09-2020
Answer:
8.34
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 11+ )
Otras preguntas
Second Part: p-3 1/5=7 1/3. p=? y-1 4/9=4 1/6. y=? k-5=3/14. k=?
On the first day of school, the school store had 100 pencils for sale at $1 each. at the end of the week, there were 90 pencils left. the second week, the price
Jarrod is eighteen years old and has been in trouble with the law since he was 9. he is violent and shows little respect for his family or authority. he is in i
When a digital signal needs to be transmitted over an analog medium, such as when a computer needs to send digital signals over an analog telephone line or tv c
Calculat the length of the circumference of a circle with diameter of 8cm.Use [tex] \pi [/tex] = 3
What does it mean when a girl calls you her soulmate?
Find both unit rates. $27 for 4 hours of work A. $6.75 per hour and 0.15 hours per dollar B. $108 per hour and 6.75 hours per dollar C. $6.75 per hour and 108 h
can any translate these to grammerly correct Spanish
A door lock requires 3 different letters to be pressed in the correct order. A combination is to be made from the 3 letters ABC. How many different combinations
If a patient is to take 3capsules 3 times a day each capsule is 725mg how many mg will they take in a week