Respuesta :

white rice. I think that would be right

Answer:

The 18 ounce bag

Step-by-step explanation:

The 7 ounce white rice costs 37 cents per ounce (divide cost by 7).

The 12 ounce white rice costs 38 cents per ounce (divide cost by 12).

The 18 ounce white rice costs 35 cents per ounce (divide cost by 18).