Challenge: You buy 3.19 pounds of Oranges​, 1.25 pounds of ​Grapes, and 1.82 pounds of Pears. What is your total bill?

Grocery Store Prices
Oranges - ​$1.29 per pound
Grapes - ​$1.19 per pound
​Pears - $1.09 per pound

Respuesta :

Answer:

3.17 pounds of apples

1.25 pounds of pears 2

2.56 pounds of oranges

add = 7.98

I think...?

;-;

Answer:

i think its 26 dollars but you might want to double check that

Step-by-step explanation:

...