azusa13
azusa13
26-08-2016
Mathematics
contestada
help me solve this problem please
Respuesta :
shcoolsucks
shcoolsucks
26-08-2016
divide $4.20 by 2 to get how much $ a pound then multiply by 5 MAKE SURE TO DO IT TWICE in order to have the right answer
Answer Link
KatCoda
KatCoda
26-08-2016
Okay, so two pounds costs 4.20. So, divide that number by two, equaling 2.10 a pound. Next, multiply 2.10 by five
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 81+ )
Otras preguntas
When passing a trolley, you must pass from what side? the left side the right side either side you cannot pass a trolley
If your specific purpose were "to inform my audience of the steps involved in making diamond jewelry," you would probably organize your speech in __________ ord
Cuál es el número que no pertenece a esta sucesión 99 koma 105 koma 111 koma 117 koma 123 koma 129 koma 135 koma 141 koma 147 koma 153 Cuál es el número que no
An advertiser claims that 74% of people stream their TV, 12% have cable, and the rest do not watch TV. A test is conducted to evaluate the claim and the conclus
Which situation indicates a need for professional mental health services? check all that apply.
True or false: power output can be increased by increasing the rate at which work is done.
Mcdonald’s can be found on many street corners in cities across the world. because of its many locations, mcdonald’s is differentiated through _________.
The primary goal of a data _____ is to create new questions using data.
The idea that women often tend to have different political attitudes than men is referred to as the:______
In your opinion, is the privatization of government companies a wise decision in Pakistan? write a brief answer