Jake used integers to record his costs and earnings from selling homemade muffins he spent $16 on ingredients he earned $125 from selling the muffins

Jake used integers to record his costs and earnings from selling homemade muffins he spent 16 on ingredients he earned 125 from selling the muffins class=

Respuesta :

Answer: -16

Step-by-step explanation:

125

BNY

Answer: Sorry that it's late, but here's the answer for people in the future that need help. -16 and 125.

Step-by-step explanation:

I got it right. Here's a picture.

Ver imagen BNY

Otras preguntas