annaboosquad545 annaboosquad545 21-04-2020 Mathematics contestada Jane has three bottles that each hold 0.75 liters. She fills them with olive oil from a store that charges $0.21 for every 25 milliliters of oil. How much does it cost Jane to fill her three bottles with olive oil?