Candy store sells Carmel’s and milk chocolate by the pound. The table below shows the total cost, in dollars, for a pound of each type of candy the store sells. How much more is the cost for 1 3/4 pounds of milk chocolate than the cost for 1 3/4 pounds of Carmel’s

Respuesta :

Answer:

$6.16

Step-by-step explanation:

1 3/4 Caramels cost is $16.24

1 3/4 Chocolate cost is $22.40.

22.40 - 16.24 = $6.16

$6.16 more