Gigi00
contestada

2. When Mrs. Romano was pricing cans of tomato sauce, she noticed the following prices.

1 can (28 ounces) cost $1.89
1 can (32 ounces) costs $2.95

Which is the better deal?

need to know the unit rate too please.