Respuesta :

Answer:

$0.92

Step-by-step explanation:

This is because the unit rate per gallon is $3.68. You can solve this by doing 11.04 divided by 3. Since there are 4 quarts in a gallon, you divide that by 4 and get 0.92

Answer:

92 cents

Step-by-step explanation:

4 quarts in a gallon, 4x3=12, 11.04/12= 92 cents