heyyyougirl11
heyyyougirl11
26-03-2019
Mathematics
contestada
Do you know how to do this?
Respuesta :
Phantomworkz
Phantomworkz
26-03-2019
6.45$ for 3 divide 15.05
Answer Link
ugapup
ugapup
26-03-2019
What you would do first is find the unit price (how much one item costs). To do that you would need to do 15.05 divided by 7 which equals 2.15. After that you multiply the 2.15 by 3 and you get 6.45. Hope this helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 36+ )
Otras preguntas
2. I crashed into a boulder on the side of the road. What is the meaning of the word boulder? (10 Points) a large rock that can't be moved let out a soft cry to
3 samples have 35g of sugar 1 sample has 40g of sugar 1 sample has 50g of sugar Calculate the average amount of sugar:____g
Three terms of an arithmetic sequence are shown below. Which recursive formula defines the sequence? f(1)= 6, f(4) = 12,f (7) = 18 f(n +1 ) =f(n) +6 f(n +1 )=2
Evaluate 3/5 . 3/4 Plz help
Evaluate the following expression if x = -2, y = -3, and z = 5: x-y
Which of these phrases is a call to action? A. "We're your favorite vegan carryout." B. "We are the best in town for plumbing." C. "We have the best designer cl
Why is strong and precise word choice important? A. it makes writing more general. It requires the reader to interpret events and descriptions. B. It causes the
A government selects its leaders in elections. The people who make the laws are picked every two years and form a congress. The executives who enforce the laws
How do you simplify the expression 10x-4+3x+10
Which is not an effect of the Neolithic revolution A. Development of civilizations B. And egalitarian society C. Domestication of animals D. Ability to harve