plz1help1me plz1help1me 25-03-2019 Mathematics contestada A plate lunch costs $1.35. Bought separately, the items cost: sandwich, $0.95; milk, $0.35; and fruit, $0.20. Which is the less expensive way to buy the items? Plz explain