Mmmaadddiee
Mmmaadddiee
26-02-2019
Mathematics
contestada
Can you please help me with this question?
Respuesta :
ahmedu02
ahmedu02
26-02-2019
She can buy 5.75 pounds that cost $9.89
1 pound cost $1.72
Quarter pound cost 1.72/4= $0.43
10/0.43= 23r0.11
23*0.25(quarter pound)=5.75 pounds
5.75*1.72= $9.89
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 96+ )
Otras preguntas
What determines the path that an object in projectile motion follows? A) gravity only B) inertia and air resistance C) gravity and inertia D) gravity and air re
149903 rounded to the nearest hundred thousand
-5m=4-6m I can't figure out the problem. I need help.
Is Gatorade enriched or fortified? I need help on my worksheet, thank you!
Write 0.002358 in scientific notation.
What we're the military strategies of the north and south at the onset of the civil war
How did trade influence the development of African empires
What is one reason scholars believe that public opinion matters in american politics?
Which nation in North America has the most state divisions? Canada Mexico United States Nova Scotia
Which of these elements is unlikely to have a reaction with any element or compound?