contestada

You can buy 3 apples at a quick market for $1.08. You can buy 5 of the same apples at shop and ace for $1.20. Which place is the better buy?

Respuesta :

I would pick 5 apples for $ 1.20
your welcome
if it is right
the second one would be because the first place each apple 1 apple cost 36 cents but the second apples cost 24 cents